نشانه های دیابت در سالمندان

نشانه های دیابت در سالمندان

نگهداری از سالمندان در کرج یکی از خدماتی میباشد که آذین آرنا ارائه میدهد. مقاله ای را در خصوص نشانه های دیابت در سالمندان برای شما آماده کردیم جهت افزایش اطلاعات شما. با ما همراه باشید.

دیابت در دوران سالمندی افزایش پیدا میکند به طور مثال نسبت به دوران جوانی سه برابر افزایش می یابد. علایم این نوع بیماری (دیابت) در افراد سالمند بسیار کمتر از افراد جوان دیده میشود.

 

نشانه های دیابت در سالمندان
نشانه های دیابت در سالمندان

 

یکی از نشانه های دیابت در سالمندان این است که افراد سالمند دچار تکرر ادرار شدید ویا تشنگی نمیشوند اما معمولا مریض احوال و کسل میشوند و ممکن است وزنشان به تدریج کم شود به همین خاطر است که بررسی و آزمایش افراد سالمند برای وجود قندخون بالا واجب و ضروری است. این آزمایش باید جز آزمایشات معمولی سالمندان بشماربیاید، چون درافراد میانسال این نوع بیماری (دیابت) ممکن است ماه ها و سالها طول بکشد که ازآسیب بافتی ناشی ازبیماری باخبر شوند.

 

قند خون افراد دیابتی

قند خون افراد دیابتی باید بین ۷۰ تا ۱۱۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد و کمتر یا بیشتر از این محدوده طبیعی برای افراد سالمند دیابتی مشکلات فراوانی ایجاد میکند. اما افرادی که قندخون طبیعی دارند بیشتر از افرادی که قندخون آنها بیشتر از محدوده ذکر شده است در معرض افت قند خون قرار دارند.
در افراد جوان حملات ناشی از افت قند خون بسیار راحت تر و زودتر شناسایی می کنند و درمان میشوند.
زمانی که قندخون در سالمندان افت میکند، درجریان خون مغز آنها تغیراتی بوجود می آید و سرخ رگهای سفید سالمندان به راحتی این تغیرات را می پذیرند.

 

تنهایی برای سالمندان

تنهایی برای سالمندان بسیارخطرناک است. چون ممکن است به خاطر افت قندخون تعادل خود را ازدست بدهند، بیهوش شوند و یا زمین بخورند. افراد سالمند بیشتر احساس سرما میکنند چون به دلیل پایین آمدن قندخون دمای بدن این افراد هم پایین می آید ویاممکن است قندخون پایین نیاید ولی به دلایل مختلف دیگر دمای بدن سالمند پایین بیاید.

 

نشانه های دیابت در سالمندان
نشانه های دیابت در سالمندان


با مجموعه در تماس باشید

0263 421 83 12

0263 255 74 52

0263 342 19 15