افسردگی در سالمندان و روشهای درمان آن

علت های افسردگی

یکی از علت های افسردگی در سالمندان از دست دادن عزیزانشان است. افسردگی در سالمندان و جوان ها علائمی مشابه دارد، به طور کلی هردو از اتفاقات مشابهی رنج می برند.
سالمندانی که دچار افسردگی هستند خیلی زیاد دچار استرس و اضطراب هستند و همچنین این افسردگی موجب سردرگمی و فراموشی افراد مسن می شود، در جوانتر ها افسردگی جایگاهی داردکه شخص ابراز نگرانی ، بدحالی و بی حالی می کند و اغلب در شکایت استاما افراد مسن افسرده دیگر از بی حالی و خلق و خوی بد شکایت نمی کنند بلکه بیشتر آنها به خاطر علائم فیزیکی مانند درد ابراز نگرانی می کنند.
افراد مسن مبتلا به افسردگی دائما از عواملی مانند: احساس قرار گرفتن در تنگنا و دستپاچگی، احساس تنش رنج میبرند که این اتفاقات موجب رفتارهای آشفته و ابراز بیقراری می شود.
گاهی اوقات افسردگی تا حدی شدید می شود که به نظر می آید شخص مسن به زوال عقل مبتلا است.
علت های دیگری که موجب به وجود آمدن افسردگی می شود عبارتند از:

  • نزدیک شدن به مرگ
  • از دست دادن سلامتی یکی از عزیزان
  • از دست دادن سلامتی خود شخص
  • به سوگ نشستن عزیزان

که اینگونه اتفاقات از اصلی ترین علت های ایجاد افسردگی در سالمندان است .
در کل تحمل اینگونه اتفاقات ناگوار برای شخص مسن راحت تر از افراد جوانتر می باشد، به همین خاطر است که افراد مسن نسبت به افراد جوانتر کمتر دچار افسردگی می شوند.
در میانسالی عواملی مانند تنها بودن، نداشتن دوستان صمیمی باعث می شود فرد مسن آسیب پذیرتر شود.
مطالعات کارشناسان نشان داده است زمانی فرد دچار افسردگی می شود که مغز آن ضعیف شده باشد که موجب به وجود آمدن بیماریهایی مربوط به عروق خونی مغز را منعکس میکنند.

 

افسردگی در سالمندان و روشهای درمان آن

 

بهترین راه درمان افسردگی

بهترین راه درمان افسردگی در جوانان و سالمندان استفاده از همان قرص های ضد افسردگی است، در کنار استفاده از این قرصها، پزشک چند جلسه مشاوره نیز میگذارد.
گاهی اوقات پیش می آید که استفاده از قرص ها هیچ تاثیری بر روند بهبود فرد نمیگذارد به همین خاطر است که فرد باید به یک متخصص در زمینه افسردگی در سالمندان مراجعه کند.با مجموعه در تماس باشید

0263 421 83 12

0263 255 74 52

0263 342 19 15