پرستاری از سالمندان دچار واریس پا

یکی از مهمترین مواردی که ممکن است بیماران نیاز به پرستار در منزل داشته باشند، بیماری واریس است. اما بیماری واریس چیست؟

 

بیماری واریس چیست؟

خون همراه با اکسیژن توسط مویرگ ها و سرخرگ ها به سایر قسمت های بدن انسان منتقل میشود و توسط سیاهرگ ها به قلب باز گردانده می شود ، موضوع مهم این است که رگ های موجود در پا برای انجام این خون رسانی بلید تلاش بیشتری کنند چون خون را در جهت خلاف جاذبه زمین پمپاژ می کنند و آن را به سمت بالا انتقال می دهند.

هنگامی که دریچه های قلب دچار ضعف یا آسیب دیدگی شده باشند این مسئله باعث می شود تورم ایجاد شده که آن را در واریس می بینند.

 

پرستاری از سالمندان دچار واریس پا

 

علائم بیماری واریس - پرستاری از سالمندان دچار واریس پا

زمانی که در پاهای خود شاهد رگ های ریز و سیاه شدید می توان گفت که با مشکل واریس مواجه هستید ، واریس از جمله بیماریهایی است که در بین بانوان رواج بیشتری دارد البته این بیماری فقط مختص خانم ها نیست بلکه آقایان نیز با این موضوع مواجه می شوند.

مشکل واریس باعث می شود زیبایی ظاهری پاها کمی به هم بریزد و ممکن است با درد همراه باشد، با توجه به اینکه واریس علاوه بر زیبایی برای سلامت فرد نیز مشکلاتی به همراه دارد اما لازم نیست خود را خیلی نگران کنید چون خوشبختانه در زمان حال با آموزش اطلاعات دریت درمانی می توانید از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرده و حتی به مرور زمان از آن رهایی یابید.


عوامل مهم تاثیرگذار در واریس

توجه داشته باشید در پرستاری از سالمندان دچار واریس پا مهمترین عامل مشکل واریس ژنتیکی می باشد و سایر عوامب ایجاد واریس جنسیت خانم ها، پیری ، چاقی ، بارداری می باشد.


راه های درمان واریس

یکی از مناسب ترین راه های درمان واریس پا استفاده از جوراب های مخصوص واریس می باشد که موجب درمان رگ های عنکبوتی پا می شوند ، استفاده منظم از این جوراب ها موجب کم شدن علائم این بیماری می شود.
این جوراب ها موجب جریان خون در پاها می شوند و در اندازه ای مختلف هستند و هر شخص با مراجعه به پزشک و مشورت با او می تواند جوراب سازگار با بدن خود را استفاده کند.
جورابهای واریس حرکت خون را افزایش داده و شرایط را برای ظاهر شدن رگ های واریس از بین میبرند . علاوه بر این جوراب واریس بیماریهای دیگری را نیز بهبود میدهد که عبارتند از :

  • بیماری واریس
  • واریس هاد
  • ورم و بیرون زدگی رگ ها
  • رگ عنکبوتی

جوراب واریس علائم این بیماری را که شامل درد پاها و خستگی است کاهش می دهد.
واریس در افراد مختلف متفاوت است، این بیماری بر اثر گشاد شدن رگ ها ایجاد می شود و در بعضی از اندام های بدن بخصوص پاها دیده می شود.
واریس قابل پیشگیری است و با بعضی از کارها مانند حفظ وزن ، داشتن فعالیت فیزیکی ، استفاده از غذاهایی که موجب راحت تر کار کردن روده ها می شود و استفاده از جوراب های طبی می توان مانع این بیماری شد.

 

پرستاری از سالمندان دچار واریس پاپرستاران دفتر پرستاری آذین آرنا در طول مدت کار خود و در زمان نگهداری از سالمند به تمام موضوعات مربوط به سلامتی سالمند خود رسیدگی نموده و در جهت پیشگیری از بروز این مشکل تلاش می کنند .
از جمله فواید استخدام پرستار سالمند در منزل کنترل منظم بدن سالمند می باشدو در صورت بروز علائم واریس یا مشکلات دیگر سریعا با پزشک متخصص مشورت نموده و با رعایت موارد مربوط به درمان سلامت سالمند را تضمین می نماید.

موسسه خدمات پرستاری آذین آرنا با ارائه خدمات پرستاری از سالمند در منزل - مراقبت و نگهداری از سالمندان - اعزام پرستار در منزل - پرستار شبانه روزی - پرستار روزانه - پرستار بیمار در منزل آماده خدمت رسانی به همشهریان گرامی می باشد.با مجموعه در تماس باشید

0263 421 83 12

0263 255 74 52

0263 342 19 15