شرکت خدماتی آذین آرنا

با کم شدن توان جسمی و روانی که با گذشت زمان به وجود می اید .
سالمندان نیازهای مختلفی دارند از جمله احتیاجات احساسی و عاطفی – نیازهای روزمره معیشتی – نیاز به تفریحات سالم و شرکت در مسائل اجتماعی که همان زندگی اجتماعی می باشد.
در جهان کنونی دوران پس از بازنشستگی یا همان سالمندی دورانی نیست که فقط در انتظار گذر عمر و فرارسیدن مرگ باشیم بلکه از نظر جامعه شناسان این زمان، دوره سوم زندگی نامیده می شود.
خدمات نگهداری از سالمندان و کودکان در تهران و کرج به صورت روزانه – شبانه – شبانه روزی ، ارائه دهنده خدمات نگهداری و مراقبتی از سالمندان با کادری مجرب ، دلسوز و متعهد

elder

نگه داری از سالمندان

خدمات اعزام نیروی مراقب و همراه بیمار در بیمارستان ها ، امکان گزینش خانواده ها از بین پرستار های خانم و آقا
child

نگه داری از کودکان

امکان استفاده برای تمامی سنین شیرخوارگی، خردسالی و … ، امکان نگهداری از کودک دارای بیماری های خاص، ناتوان و کم توان
  • نیازهای عاطفی و احساسی سالمندان

این احتیاجات در تمامی انسان هاو در سنین مختلف وجود دارد که با بالا رفتن سن این نیاز نیز بیشتر می شود . در گذشته رسومات اینگونه بود که به افراد سالخورده احترام بیشتری گذاشته شود اما در این سالهابیشتر سالمندان به تنهایی در محل سکونت خود زندگی می کنند .انها به هر اندازه هم که از لحاظ مالی بی نیاز باشند باز هم به توجهات عاطفی و در راس توجه بودن نیاز دارند .

  • نیاز سالمندان برای گذران معیشتی و زندگی

 به چیزهایی مانند خوراک ، پوشاک ، مسکن و بهداشت نیاز دارند .

انهاباید از غذاهای سبک و زود هضم استفاده نمایند . اغلب سالمندان در رفع نیازهای خود دچار مشکل می شوند برای مثال در استحمام کردن و استفاده از دستشویی و حتی برای جابه جایی از رخت خواب خود ، در چنین مسایلی باید حمایت شوند .

بیشتر سالخوردگان از کم خوابی رنج می برند و باید برنامه منظمی برای انها تنظیم شود تا این موضوع باعث ازار  انها نشود .

  •  نیاز به تفریح و خوش گذرانی

افراد سالمند چون دارای شغل جدی نمی باشند برای پر کردن زمان خود باید برنامه خاصی داشته باشند که با توجه به شرایط جسمی انها برایشان مقدور و قابل انجام دادن باشد.

کارهایی مانند خواندن کتاب و روزنامه ، نگاه کردن به تلویزیون ، شنیدن موسیقی ، پیاده روی ارام می تواند برایشان جالب باشد .

متاسفانه افسردگی در افراد سالخورده بسیار رایج است و این به دلیل تنها زندگی کردن انها می باشد .

به علاوه ناراحتی های جسمانی نیز انها را رنج می دهد .بسیاری از سالمندان به دلیل دور بودن از فرزندانشان دچار این مشکل می شوند از این رو بسیار مهم است که محیط مناسب و خوبی را برای انها تامین نماییم تا مشکل افسردگی در این سنین کاهش یابد .

سالمندانی که در ارتباطات اجتماعی خود عقب نشینی نداشته اند بهمشکلات و بیماری های روحی دچار نشده اند.

  •  امنیت سالمندان از جمله مسائل مهم دیگر می باشد که باید به ان توجه کنیم

زمانی که یک فرد سالخورده در هنگام احساس نیاز و کمک مطمئن شود که به یاری وی خواهند رفت ویا در زمان مریضی سریعا تحت درمان قرار خواهد گرفت و معالجه خواهد شد به ارامش خیال می رسد و این موضوع در شرایط جسمانی وی نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت .